Kategorie
Inne

Początek podróży

Mówi się, że każda podróż zaczyna się od postawienia pierwszego kroku.

Mówi się, że każda podróż zaczyna się od postawienia pierwszego kroku.

Cóż, ja wiem, że podróż to zgodnie z definicją słownikową przebywanie dalekiej drogi, jednak sądzę, że dla większości osób ważny jest również cel owej drogi, który zwykle jest czymś nowym i nieznanym. Z tego względu dla mnie powyższe stwierdzenie nie jest do końca trafne. Wszak zerwanie się z łóżka i podążenie w kierunku łazienki (niech każdy sobie dopowie, w jakim celu) raczej nie wzbudza zbyt wielu emocji. Tak samo postawienie pierwszego kroku poza progiem domu w drodze do sklepu po bułki.

Dlatego uważam, że powinno się trochę zmodyfikować to powiedzenie, które mogłoby brzmieć:

Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku w nieznane

Bo to jest właśnie (przynajmniej według mnie) najważniejsze i najbardziej pociągające w podróżowaniu – podążanie ku nowemu. Odkrywanie miejsc, poznawanie ludzi, zdobywanie doświadczeń pozwalają na poszerzanie horyzontów, spojrzenie na pewne sprawy z innej perspektywy, szukanie odpowiedzi na wielkie pytanie o życie, wszechświat i całą resztę (choć i tak wiadomo, że jest to 42).

Uruchomienie tej strony jest dla mnie początkiem jednej z podróży.

Co prawda nie jest to do końca zupełnie nowa przygoda, ponieważ w przeszłości zdarzało mi się już pisać (niejednokrotnie), jednak najczęściej kończyło się to na tworzeniu dla siebie, do internetowej szuflady, z której raz na jakiś czas wyciągałem jeden ze swoich tekstów, by pokazać, że coś tam czasem mam do napisania i że chyba jest to w miarę do przełknięcia.

Tym razem jednak chcę ze swoją twórczością się otworzyć tak, aby trochę więcej, niż 4 osoby mogły coś o niej powiedzieć. Będzie też to miejsce trochę bardziej poświęcone mojej osobie miejsce, gdzie będę informował o moich aktualnych przedsięwzięciach i pomysłach oraz raportował ich przebieg.

Skąd w ogóle (po raz kolejny) pomysł na tworzenie strony, na której znajdą się takie rzeczy? I dlaczego akurat taka nazwa?

Otóż równo za 500 dni od momentu pojawienia się tego wpisu będę obchodził krągłę, trzydzieste urodziny. Chciałbym do tego czasu prowadzić coś na wzór dziennika pokładowego, gdzie będę nadzorował przebieg tego, co się u mnie dzieje. Zamierzam raz na jakiś czas stawiać wyzwania i dzielić się postępami oraz efektami końcowymi.

Będę też tutaj spisywał swoje obserwacje i wrażenia z miejsc, w których byłem lub w przyszłości będę, więc można też tę stronę określić poniekąd jako blog podróżniczy, chociaż od takich twierdzeń raczej wolę stronić.

Oprócz tego będę pisał bardziej zwyczajnie, komentując bardziej wzbudzające moją uwagę sprawy bieżące, jak również przemyślenia życiowe oraz ciekawe informacje na tematy, które znajdują się w moim kręgu zainteresowań.

Publikować zamierzam nie tylko w formie tekstowej, lecz też znajdą się tutaj różnego rodzaju nagrania – materiały filmowe przedstawiające najciekawsze zakątki, do których dotarłem, jak również vlogopodobne produkcje, gdzie będę się produkował słowem mówionym, a nie pisanym.

Przynajmniej taki jest mój plan na to, a jak nauczyło mnie życie, plany życiowe trzeba bardziej traktować jako kompas, który wskazuje kierunek do celu, niż mapę wskazującą dokładną drogę.

Mam nadzieję, że spodoba się Tobie towarzyszenie mi w podróży!

500 dni

5 odpowiedzi na “Początek podróży”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *